Stromy pro chlazení i topení

Novinka je ze dne: 01. květen 2018

Stromy pro chlazení i topení

Znáte 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs)? Jsou to globální cíle, které schválila OSN pro období let 2015–2030. Mají vést k lepšímu životu na Zemi a k jejich naplnění může přispět každý z nás. Nadace dřevo pro život vám ukázala, jak k jejich naplňování pomáháme využíváním dřeva. Nyní se věnujeme tomu, jak k nim napomáhají naše lesy.

Lesy pomáhají plnit Cíl 7. Dostupné a čisté energie

OSN uvádí, že energetika produkuje 60 % celosvětových emisí skleníkových plynů. Ale energie z přírodních zdrojů je nevyčerpatelná a čistá! Jednu z čistých energií vytvářejí právě lesy. Stromy mají schopnost ochlazovat své okolí, což oceníme hlavně v letních teplých dnech. Stačí přejít ze zemědělské krajiny do lesa a hned pocítíme velký rozdíl. Chladící výkon jednoho stromu se totiž vyrovnává množství energie, kterou spotřebují denně dvě domácnosti na klimatizaci.  

Zároveň jsou stromy i obrovskou zásobárnou sluneční energie, díky které probíhá fotosyntéza. Čistá sluneční energie je tak vlastně díky stromům přeměněná na přírodní hmotu (biomasu), kterou můžeme dále využívat jako obnovitelný zdroj energie.

Lesy pomáhají.  #GlobálníCíle #SDGs

 

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací