Práci lesníků poznali zaměstnanci firmy AMI Communications

Novinka je ze dne: 13. září 2021

Práci lesníků poznali zaměstnanci firmy AMI Communications


Dne 3. 9. 2021 uspořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským, polesí Praha akci „Ukážeme vám les, jak ho neznáte“ za účasti Iva Nováka, hajného na lesním úseku Blaník.

Cílem akce je přímo v lese pod vedením zkušených lesníků ukázat účastníkům, co lesníci v lese dělají a v čem spočívá jejich péče o les.

Akce byla zahájena v dopoledních hodinách v lese pod Malým Blaníkem úvodním slovem, které pronesl Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život. Na jeho řeč navázal pan Ivo Novák.

Komentovaná prohlídka po lese trvala necelé 3 hodiny, během kterých se účastníci seznámili s lesem tak, jak jej vidí lesníci. Zaměstnanci firmy si v průběhu procházky zasadili obalovanou sazenici smrku a dozvěděli se, jak se měří výška a tloušťka stromů.

Pan Novák pro skupinu připravil překvapení v podobě ukázky kácení stromů, jejich odvětvování, sortimentování a následné vyvezení pomocí vyvážecí soupravy. 

Během procházky odpovídali lesníci na otázky účastníků. Například na co všechno musí lesník při péči o les myslet, jaké mají vlastníci lesa povinnosti a jak jim my návštěvníci lesa můžeme pomoci.

Podle reakcí se akce povedla a byla velice přínosná.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací