Společnosti z Dobříše poznaly les očima lesníka

Novinka je ze dne: 18. říjen 2017

Společnosti z Dobříše poznaly les očima lesníka

V úterý 10. 10. 2017 uspořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci se společností Colloredo Mannsfeld s.r.o. a městem Dobříš akci: „Ukážeme vám les, jak ho neznáte“, a to za podpory partnerů: Vodohospodářská společnost Dobříš, ENERGON Dobříš, s.r.o. a Středisko zdraví spol. s r.o. Programu v lese se zúčastnili zástupci všech partnerských společností, kteří chtěli poznat les očima lesníka. Po komentované procházce lesem a při vzájemném sdělování si zážitků, všichni došli k závěru, že takto les opravdu neznali.

V úterý 10. 10. 2017 v 10 hodin se účastníci potkali před budovou úřadu města Dobříše, aby společně odjeli na připravenou komentovanou procházku do lesů Colloredo Mannsfeldů. Jediné, co mírně zvyšovalo napětí, bylo deštivé počasí, které se také stalo hlavním diskutovaným tématem. O to více všechny potěšilo, když se hned po úvodním přivítání v lese  na obloze objevily první sluneční paprsky, které pak účastníky provázely celý den.

Během krátkého přivítání a poděkování partnerům akce ředitelem společnosti Colloredo Mannsfeld s.r.o. panem Michalem Pernicou a paní Alenou Harmanovou, vedoucí Odboru výstavby a životního prostředí na Městském, úřadě Dobříš se všichni dozvěděli, co je v lese čeká, a pak vyrazili do lesa za poznáním a aktivitami.

Skupinu vedl ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák a pan Michal Pernica. Během 2,5hodinové procházky lesem poutavou formou a s velkým nasazením účastníkům vysvětlili, na co všechno musí lesník při péči o les myslet, jaké mají vlastníci lesa povinnosti a jak jim můžeme pomoci. Účastníci si také zasadili sazenice smrku, naučili se měřit objem pokáceného kmene a ten také označit speciální registrační číslovačkou.

Na lovecké chatě Josefka se pak v příjemné atmosféře hovořilo o nových poznatcích a o krásných zážitcích nejen z prožitého  dne v lese.

Podle reakcí účastníků se akce povedla, a proto věříme, že nově získané informace budou využívat ve svém životě při diskuzích o lese a lesnictví.

Nejlepším hodnocením byl závěr většiny zúčastněných, že by chtěli akci opakovat i v dalších letech a na dalších místech.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací