1.

Bufet v Orlických horách

Obecné informace o díle

Název díla

Bufet v Orlických horách

Popis stavby

Horský bufet pod Velkou Deštnou je tvořen třemi částmi, které jsou vzájemně propojeny nástupními lávkami. V první části se nachází útulna, uprostřed bufet se zázemím a poslední část tvoří technické zázemí objektu. Masivní dřevěný konstrukční systém je tvořen z lepených BSH nosníků spojených do trojúhelníků, na nichž je za pohledovou překližkou uložena skladba střechy s provětrávanou vzduchovou mezerou. Střešní krytinu tvoří černý falcovaný plech, na kterém jsou ukotveny tenkovrstvé fotovoltaické panely, neboť celý objekt využívá obnovitelné zdroje a tvoří tzv. ostrovní dům.

Proč pracujete se dřevem?

Při návrhu horského bufetu pro mě byla důležitá volba přírodního materiálu a následné splynutí stavby s krajinou. Vzhledem k udržitelnosti objektu byly jeho pohledové fasády navrženy jako udržitelné. Všech šest trojúhelníkových štítů společně se soklem slouží k uskladnění dřeva a plocha střechy je využívána k pohlcení sluneční energie. Díky dvojitému zasklení přes tenkovrstvé fotovoltaické panely a střešní okna jsou v interiéru vytvořené příjemné klimatické podmínky.

Údaje o soutěžícím

Michaela Térová

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací