20.

Český soběstačný dům 2019

Obecné informace o díle

Název díla

Český soběstačný dům 2019

Popis stavby

Cílem návrhu je energeticky soběstačný a prostorově šetrný dům, který s malou zastavěnou plochu nabízí komfortní bydlení s maximálním propojením se zahradou. Prostorové řešení tvoří zapuštěné stání v terénu a kompaktní rodinný dům s využitím výškových úrovní. Koncept cílí na architektonickou a technologickou synergii. Dispoziční řešení vytváří variabilní a flexibilní vnitřní prostor. KS – sloupková konstrukce z I-nosníků. Objekt v pasivním standardu s max. aplikací přírodních materiálů z blízkých zdrojů.Koncepce dbá na šetrné využívání vody a el. energie s roční energetickou soběstačností 73%.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo jako obnovitelný zdroj evokuje stavbu energeticky úsporné architektury s minimální uhlíkovou stopou, která ve větším měřítku dokáže přispět ke zlepšení přírodního prostředí. Objekt je umístěn v zahradní částí kontrastní zástavby a místo, aby jí konkuroval, tak šetrně zapadá mezi zahrady. Umístění nad terénem umožňuje volné dýchaní pro zahradu, která to vrací lepším celkovým mikroklimatem. Dřevo bylo použito na nosný systém, izolace a kompletní interiérové řešení.

Údaje o soutěžícím

Jiří Petrželka

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací