4.

Ekologické centrum

Obecné informace o díle

Název díla

Ekologické centrum

Popis stavby

Návrh kavárny a cviční kuchyně v areálu Ekologického centra. Objekty jsou z jedné strany v návaznosti na komunikaci procházející celým centrem a ze strany druhé na komunitní zahrádky.

Kavárna má podzemní podlaží, kde je umístěno hygienické a technické zázemí. Čímž bylo možné vytvořit odlehčené nadzemní podlaží s proskleným obvodovým pláštěm. Nosná konstrukce nadzemních podlaží obou objektů je tvořena dřevěnými lepenými rámy, na které jsou uloženy vaznice. Díky nosné funkci dřevěné prvky chrání návštěvníky, kteří se zde mohou vzdělávat a získané informace následně použít k ochraně přírody.

Proč pracujete se dřevem?

Navržené objekty s dřevěnou nosnou konstrukcí vytvářejí místo pro komunitní setkávání, pro rekreaci a relaxaci veřejnosti a zároveň pro ekologickou osvětu. V primárním pochopení nás dřevo(stavba) chrání před povětrnostními vlivy a před okolím. V hlubším významu nás chrání před námi samotnými, tím že přináší prostor, kde se vzděláváme v oblasti environmentálních problémů.

Údaje o soutěžícím

Tereza Lakomá

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací