8.

Faunapark

Obecné informace o díle

Název díla

Faunapark

Popis stavby

Rezidence Faunapark se nachází v šedesáti pěti tisícovém městě Frýdek-Místek, jenž vzniklo spojením dvou samostatně se vyvíjejících měst na opačných stranách řeky Ostravice. Propojením nově vzniklé trasy a zemního valu přes železniční dráhu vznikne silné a velmi využívané spojení obou měst. Toto sjednocení jen umocní důležitost obnovy parku a vybudování nového komplexu pro obyvatele. Členění areálu, úprava nábřeží, obnova Faunaparku a nový residenční komplex z CLT panelů přináší do místa život a spoustu nových příležitostí. Tento projekt tak podpoří další rozvoj v obou městech.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo se již od pradávna používalo jako stavební materiál. Vznikaly z něj obydlí, jež sloužily jako ochrana před živly a nebezpečím. Stejně tak i v našem projektu je základním stavebním materiálem dřevo, přesněji CLT panely. Dřevěná stavba, v níž se nachází 81 bytů, poskytne svým obyvatelům nejen ochranu, ale i prostor se rozvíjet, setkávat, bavit se a podobně. Residence Faunapark se tak stane oblíbeným místem pro život.

Video

Údaje o soutěžícím

Ondřej Kufa
Adam Repaský

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací