22.

Komunitní centrum Bonaparte Slavkov

Obecné informace o díle

Název díla

Komunitní centrum Bonaparte Slavkov

Popis stavby

Nacházíme se v centru města Slavkova. Po druhé světové válce zde vznikla proluka, která dosud nebyla zaplněna. Velká, ale i malá města se potýkají s problémem zaplnění volných prostor proluk. Ve Slavkově je tento problém situován vedle hlavního kulturního zařízení tohoto jihomoravského města. Konceptem se nestalo tedy pouze jednoduché vyplnění prázdného prostoru, ale i dočasná varianta, jak vyplnit prostor, dokud se nevyužije jeho potenciál. Následně by došlo k realizaci vícepodlažního objektu komunitního centra, které doplňuje společenské funkce stávajícího kulturního domu.

Dílo a téma ročníku

Návrh komunitního centra se snaží, co nejvíce využít potenciál pozoruhodného materiálu jako je dřevo. Dřevo je krásné, pevné. Dokáže několik let vzdorovat klimatickým vlivům a jeho vlastnosti v lecčem předčí ostatní stavební materiály. Stálost dřeva je využita v jeho nosné podstatě a tvoří hlavní nosnou konstrukci komunitního centra. Nosná kostra stropu a vertikálních prvků je odhalena a návštěvníkům umožňuje pozorovat podpůrné součásti. Pozorovatel si všímá více ochranné funkce těchto částí.

Údaje o soutěžícím

Martin Pagáč

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací