22.

Komunitní centrum Bonaparte Slavkov

Obecné informace o díle

Název díla

Komunitní centrum Bonaparte Slavkov

Popis stavby

Nacházíme se v centru města Slavkova. Po druhé světové válce zde vznikla proluka, která dosud nebyla zaplněna. Velká, ale i malá města se potýkají s problémem zaplnění volných prostor proluk. Ve Slavkově je tento problém situován vedle hlavního kulturního zařízení tohoto jihomoravského města. Konceptem se nestalo tedy pouze jednoduché vyplnění prázdného prostoru, ale i dočasná varianta, jak vyplnit prostor, dokud se nevyužije jeho potenciál. Následně by došlo k realizaci vícepodlažního objektu komunitního centra, které doplňuje společenské funkce stávajícího kulturního domu.

Proč pracujete se dřevem?

Návrh komunitního centra se snaží, co nejvíce využít potenciál pozoruhodného materiálu jako je dřevo. Dřevo je krásné, pevné. Dokáže několik let vzdorovat klimatickým vlivům a jeho vlastnosti v lecčem předčí ostatní stavební materiály. Stálost dřeva je využita v jeho nosné podstatě a tvoří hlavní nosnou konstrukci komunitního centra. Nosná kostra stropu a vertikálních prvků je odhalena a návštěvníkům umožňuje pozorovat podpůrné součásti. Pozorovatel si všímá více ochranné funkce těchto částí.

Údaje o soutěžícím

Martin Pagáč

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací