2.

Občanská stavba v Kostelci n. Orl.

Obecné informace o díle

Název díla

Občanská stavba v Kostelci n. Orl.

Popis stavby

Občanská stavba, kterou zde prezentuji je součástí ostrovního komunitního bydlení. Z veřejných sítí lze na pozemek napojit pouze elektrické vedení. Díky tomu jsem navrhla ostrovní komunitu se čtyřmi rodinnými zcela ostrovními domy a s občanskou stavbou pouze částečně ostrovní. Objekt je částečně podsklepen se dvěma užitnými nadzemními podlažími. Konstrukční systém nadzemních podlaží jsem zvolila z dřevěných masivních CLT panelů, ze kterých jsou tvořeny jak obvodové zdivo tak i stropní konstrukce. V podsklepené části obvodové zdivo tvoří lehčené tvárnice LIAPOR.

Proč pracujete se dřevem?

Použité dřevo má pozitivní vliv na osoby v objektu i na celou planetu. Strom vykonává fotosyntézu a přeměňuje oxid uhličitý na kyslík. Již samotné stromy za svůj život ukládají CO2 do jejich dřeva. Ten je ve dřevě svázaný po celou dobu životnosti budovy. Takový výrobek snižuje množství CO2 v atmosféře. Jak strom chrání nás i planetu, tak i každý člověk může svou snahou snížit uhlíkové stopy, například střídmou spotřebou energií, minimalizaci odpadů či využívání obnovitelných zdrojů energie.

Údaje o soutěžícím

Andrea Bartošová

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Pozemní stavby

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací