11.

Rodinný dům v Rokytnici nad Jizerou

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům v Rokytnici nad Jizerou

Popis stavby

Cílem návrhu bylo vytvořit stavbu respektující svým hmotovým řešením okolní terén, vyzdvihnout výhledy na okolí a navázat na stávající zástavbu. Navrhovaná stavba je provedena se soudobým architektonickým detailem a technickým řešením. Navrhovaný rodinný dům bude umístěn na pozemku, který se svažuje směrem k jihu, kde vede i přístupová silnice k danému pozemku. Hlavním motivem návrhu domu je vytvoření hmotné střechy kopírující sklon terénu a hmoty objektu, která obsahuje veškeré funkce, potřebné pro praktické i technické fungování rodinného domu a dbá na použití materiálů z obnovitelných zdrojů..

Proč pracujete se dřevem?

Cílem návrhu bylo vytvořit stavbu, ve které se budou její uživatelé cítit dobře a v bezpečí. Bylo využito konceptu a jejím doplněním do kompaktní hmoty objektu vznikl systém závětrných latí v líci střešní desky chránící objekt, jak proti zavátí sněhem v zimních měsících, tak proti přehřívání v letních měsících. Dále bylo využito horizontálního řešení konceptu a vytvořením přesahů střešní a stropní desky. Bylo zamezeno přehřívání objektu od slunečního záření v letních měsících. 

Údaje o soutěžícím

Lukáš Burda

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací