13.

Teamakers Guest House

Obecné informace o díle

Název díla

Teamakers Guest House

Popis stavby

Našim zadáním bylo přijít s odpovědí na rozšíření unikátní rodinné farmy produkující jedinečné čajové směsi. Tato farma má nyní útočiště v krásné stodole z první poloviny 19. století ležící v hlubokých lesích Lotyšska, nedaleko jezera Bezdibené. Výchozím požadavkem bylo vytvořit zde ubytování pro 6 osob se zázemím, prostory pro sušení a balení čaje, místo pro semináře, workshopy a další společenské události. Náš návrh vkládá novou hmotu do nitra stodoly, kterou snadno zateplíme. Tím vytvoříme cestu pro ubytování a zároveň uchováme obálku stávající stodoly a tím i hodnotu a ducha celého místa.

Proč pracujete se dřevem?

Náš návrh formují materiály, které jsou ekologické, recyklovatelné a dostupné, jak logisticky, tak ekonomicky. Hlavním používaným materiálem v této lesem obklopené stavbě je dřevo. Dřevo pro účel naší stavby hraje významnou roli. Díky svojí hygroskopicitě pomáhá v interiéru udržovat vyváženou vlhkost a zlepšuje tak kvalitu vzduchu. Dřevo také pozitivně působí na psychický stav člověka. Naším návrhem se snažíme ukázat, že dřevo je zde mnohem víc než jen konstrukční prvek, a že nás chrání.

Údaje o soutěžícím

David Král
Ondřej Kurečka

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a rozvoj sídel

Ročník studia

1

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací