10.

Hexagonite

Obecné informace o díle

Název díla

Hexagonite

Popis stavby

Stavba spadá se svými 11 patry do kategorie výškových budov na bázi dřevostavby. Má snaha byla využít nosnou konstrukci zároveň jako estetický prvek v interiéru. Systém nosné konstrukce vznikl ze sítě trojúhelníků, kdy jsem se na závěr dostala ke kombinaci 3 šestiúhelníků. V centru budovy je umístěno železobetonové jádro pro větší tuhost konstrukce, a to zároveň slouží jako vertikální komunikace. Další prvek návrhu je variabilita dispozic, kdy jsem si na různých typech funkčních náplní ověřila možnost umístit zde jak komerční, tak rezidenční využití. 

Proč pracujete se dřevem?

Při návrhu Hexagonitu jsem se snažila využívat co nejvíce materiálů na bázi dřeva. Tyto materiály je možné využít i po uplynutí životnosti budovy a tím podpořit udržitelnost a ekologii. Podpořit  systém cirkulární ekonomiky spíše než lineární, je momentálně velké téma a budoucnost.  Tímto myslím zapadá  i má budova do hesla tohoto ročníku, Dřevo je život.

Údaje o soutěžícím

Monika Zörklerová

Název školy

Aalto University

Název fakulty

School of Arts, Design and Architecture

Studijní obor

Architektura

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací