11.

Bydlení pro seniory –⁠ Dzierżoniów

Obecné informace o díle

Název díla

Bydlení pro seniory –⁠ Dzierżoniów

Popis stavby

Hlavním cílem navrženého objektu je umožnit bydlení seniorům, kteří jsou schopni se ještě sami o sebe postarat, ale hledají komunitní bydlení s možností užívání samostatného bytu o menší výměře. Zároveň bude objekt nabízet seniorům k využití i další prostory, které zajistí jejich lepší kvalitu života ve stáří a současně jim umožní vést i nadále společenský a kulturní život. Přidanou hodnotou je vytvoření veřejného prostoru v rámci objektu, který bude sloužit nejen rezidentům, ale i obyvatelům z blízkého okolí.

Proč pracujete se dřevem?

Konstrukce nového seniorského bydlení se odvíjí od místa, kde se nachází. Objekt je součástí parku, a proto jsem zvolila přírodní materiál pro konstrukci, jejíž vzhled se propisuje i do interiéru. Hlavním konceptem bylo zachování co největšího počtu vzrostlých stromů, proto je budova částečně postavena na pilotech, aby byly co nejméně ohroženy kořenové systémy stávajících stromů. Z tohoto důvodu jsem také zvolila systém CLT panelů, které jsou šetrnější k výstavbě i k okolí. Dřevostavby mají velký potenciál, který se začíná projevovat nejen v akademické sféře.

Údaje o soutěžícím

Gabriela Voláková

Název školy

ČVUT

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací