9.

LDN Barrandov

Obecné informace o díle

Název díla

LDN Barrandov

Popis stavby

Léčebnu dlouhodobě nemocných usazuji do složitého kontextu sídliště Barrandov. Rozhoduji se pro jižní –⁠ nejvýše položenou část nezastavěného území, kde léčebna, i přes svou nízkou podlažnost, dobře navazuje na výškovou hladinu okolních staveb. Návrh nabízí prostor pro doplnění zástavby, ale i pro vznik velkorysého parku. Cílem bylo vytvoření uzavřeného prostředí léčebny s pobytovými dvory. Projekt je navržen jako dřevostavba z CLT panelů na železobetonové podnoži. Dřevo, jako materiál většiny konstrukcí, zajišťuje příjemné klima. Na místě společných chodeb pomáhá dotvořit atmosféru verandy.

Proč pracujete se dřevem?

Rozhodla jsem se pracovat se dřevem jako konstrukčním materiálem především díky jeho přednostem, jako jsou možnost prefabrikace, efektivnost výstavby, vysoká pevnost materiálu, ekologické aspekty a příjemné klima, které dřevo v interiéru stavby vytváří. Přestože výstavba nemocnic z CLT panelů u nás není moc reálná, je nanejvýš vhodné na toto téma a možnost využití materiálu upozornit alespoň v podobě ateliérové práce.

Údaje o soutěžícím

Petra Malinská

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací