19.

Penzion Žilina

Obecné informace o díle

Název díla

Penzion Žilina

Popis stavby

Řešená budova se nachází v obci Žilina ve Středočeském kraji. Je součástí nově navrženého centra spolu s dalšími dvěma budovami. Při návrhu jsem kladl důraz na citlivé začlenění stavby do nízkopodlažní zástavby obce, jak svým tvarem a výškou, tak i vybraným materiálovým řešením konstrukce a fasády. Jedná se o dvoupodlažní penzion nepravidelného tvaru, završený plochou střechou. V přízemí se nachází hlavní vstupní hala se záchody, restaurace s přiléhající kuchyní a sál sloužící k různým kulturním akcím. Druhé nadzemní podlaží zabírá deset pokojů pro hosty.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo používám hlavně kvůli jeho pozitivnímu vlivu na člověka jak v interiéru, tak exteriéru. Dalším důvodem je, že se ve svých projektech snažím využívat v maximální míře přírodní obnovitelné materiály šetrné k životnímu prostředí. Obnažené dřevěné CLT panely vytváří v interiéru zdravé a pohledné prostředí k žití. Nutno také vyzdvihnout rychlost výstavby, prefabrikaci nebo vysokou nosnost konstrukce při malých tloušťkách.

Údaje o soutěžícím

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací