17.

Studentské bydlení Kamionek

Obecné informace o díle

Název díla

Studentské bydlení Kamionek

Popis stavby

Základní objem, vycházející z regulativů, byl pro snadnější prostupnost územím rozdělen na čtyři menší hmoty, stojící na společné podnoži. Kvůli navázání na charakter okolní zástavby byl využit specifický tvar štítové stěny, který umožnil vytvoření střešního světlíku, ten zajišťuje přirozené provětrání objektu. V prostoru mezi objemy jsou umístěny prosklené prostory s vertikálními komunikacemi. Podnož s podzemním podlažím tvoří železobetonová konstrukce, nástavby obsahující pokoje jsou z CLT panelů a nosná konstrukce střechy a stropů z kazetových stropů s CLT oboustranným záklopem.

Proč pracujete se dřevem?

Stále více záleží na uhlíkové stopě, kterou po sobě stavba zanechá během celého životního cyklu. Dřevostavby v tomto ohledu mají náskok oproti jiným konstrukčním materiálům, protože začínají se zápornými hodnotami. Stromy za svůj život CO2 konzumují a ten v nich zůstává vázaný po celou dobu. Stavby z CLT panelů berou tuto výhodu a kombinují ji s možností prefabrikace, kontroly kvality dílců a jednoduchou montáží. Dřevo je také často lokálním zdrojem materiálu, a tak klesá vzdálenost, kterou je nutné překlenout při jeho transportu.

Údaje o soutěžícím

Lucie Formanová
Jan Suchý

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

1

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací