32.

Administratívna budova úradu vlády Slovenska

Obecné informace o díle

Název díla

Administratívna budova úradu vlády Slovenska

Popis stavby

Návrh predstavuje alternatívu k tradičnej vizuálnej interpretácii štátnej inštitúcie. Vyhýba sa "ťažkému" exteriéru a namiesto toho vyjadruje hodnoty demokracie, ktorými sú partnerstvo a transparentnosť. Budova priamo susedí s parkom a otvára sa doň. Z tohto dôvodu sa cesta pre autá nachádza v zadnej časti budovy, kde je aj technické zázemie. Veľký objem je rozdelený na niekoľko častí, ktoré sú usporiadané tak, aby okolo budovy vzniklo prostredie v ľudskej mierke. Otvorené a transparentné prízemie a spôsob stretávania sa s užívateľmi má za cieľ učiniť verejnú správu súčasťou okolitého parku.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo, materiál s hmatatelnou silou a pravdivostí, je dokonalým společníkem architektů. Jeho jednoduchost vyříká tolik, jeho vytrvalost je oslavou jeho hodnoty. Jako pevný dub poskytuje stabilní základ pro vznik architektonických vizí. V jeho žilkách se vypráví příběh, historie vyrytá v každém vlákně. Od majestátních trámů po složité rytiny, dřevo nese tíhu řemesla a tradice. Je to médium, které šeptá o doteku přírody, zakotvuje návrhy v syrové kráse světa.

Údaje o soutěžícím

Ondřej Pecháček
Johana Simkovičová

Název školy

ČVUT

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

architektura

Ročník studia

1

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací