27.

Chata Mokrosuky

Obecné informace o díle

Název díla

Chata Mokrosuky

Popis stavby

Návrh vychází z místa silně ovlivněného historií už od 16. století. Hlavním cílem tedy bylo navázat na Mokrosucký zámek a moderním způsobem se přiblížit k typické okolité venkovské zástavbě z předešlých století. Vznikla tak útulná dřevěná chatka, která je hmotově rozdělena na 4 podčásti. Reagující tak na venkovskou architekturu, kde se využívá členění objektů (hl. budova, stodola, kůlna apod.) 

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo bylo pro můj návrh jednoznačnou volbou, jelikož byla vesnice už od prvních spisů blízce spjatá s přírodou, čemu odpovídá i okolí se spoustou chráněných stromů. S využitím inovativního CLT systému se mi podařilo přiblížit k historické zástavbě moderním způsobem, a tudíž vytvořit útulnou chatu ideální na relax. Moc se mi líbí, že se začíná projevovat potenciál dřevostaveb, přeci jen je to udržitelný materiál s velkou škálou využití. Jsem rád, že jsem se do této soutěže mohl přihlásit a něco nového se naučit. Dřevo bylo pro mně vždy srdcovou záležitostí. 

Video

Údaje o soutěžícím

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací