35.

re-vize fasády domu na sídlišti v Třebíči

Obecné informace o díle

Název díla

re-vize fasády domu na sídlišti v Třebíči

Popis stavby

Jaká je budoucnost sídlišť? Cílem re-vize sídliště v Třebíči je prokázat jeho potenciál a schopnost adaptovat se potřebám dnešní společnosti s ohledem na udržitelnost, energetickou soběstačnost, klimatickou resilienci i kvalitu bydlení. Navržená samonosná dřevěná předsazená fasáda navazuje na koncept re-vize v měřítku architektury. Konstrukce a tvar vychází z tvarosloví chladící věže JE Dukovany a vytváří silnou identitu sídliště. Kvalitní a velkorysý venkovní prostor terasy umožní rezidentům blízký kontakt s okolní zelení a spolupodílí se na podpoře života mezi budovami.

Proč pracujete se dřevem?

Použití dřeva na konstrukci předsazené fasády vychází z podstaty udržitelné architektury s důrazem na cirkulární koloběh – vstupní materiál včetně emisí, sestavení samonosné fasády, užívání rezidenty i její následnou recyklaci i demontáž v případě obměny domu po dovršení životnosti. Použití CLT panelů v kombinaci s LVL nosnými prvky vytvoří předpoklad pro samonosnou, lehkou, prefabrikovanou, flexibilní a recyklovatelnou konstrukci. Dřevěný materiál zároveň harmonicky zapadá do prostředí sídliště s vysokou mírou zelených ploch plných dřevin a podporuje symbiózu mezi architekturou a přírodou.

Údaje o soutěžícím

Lukáš Kvasnica

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a rozvoj sídel

Ročník studia

6

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací