4.

Redesign pavilónu exotária v Zoo Brno

Obecné informace o díle

Název díla

Redesign pavilónu exotária v Zoo Brno

Popis stavby

Pavilon Exotária v brněnské zoo nyní slouží především pro ptactvo z Austrálie a Nové Guiney. Účel stavby bude zachován, jedná se o jeho rozšíření. Cílem projektu je pavilon znovu oživit a zatraktivnit ho pro více návštěvníků zoo. Výraznou změnou bude dřevěná přístavba, která bude ihned rozpoznatelná od původního objektu. Jedná se o kompozici třech různě velikých a vysokých hmot, které mají výrazné dřevěné materiálové řešení a oblé tvary – na rozdíl od jednoduchého, ostrého původního pavilonu.

Proč pracujete se dřevem?

Jelikož se jedná o pavilon v zoologické zahradě, tedy zachycení určité přírody, mělo by tomu odpovídat především materiálové řešení. Na místě budoucí přístavby se nachází původní les a z tohoto důvodu je zvolená dřevěná prkenná fasáda, tedy vertikální dřevěné pruhy symbolizující stromy. Hlavní nosný materiál je zvolen křížem lepené dřevo CLT, C-Panel od firmy Stora Enso, především pro jeho skvělé tepelně izolační vlastnosti a ekologickou udržitelnost materiálu. V interiéru je na zdech použit materiál OSB Firestop díky své velké mechanické odolnosti a snadné údržbě. 

Údaje o soutěžícím

Tomáš Hron

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura pozemních staveb

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací