3.

Restaurace a informační centrum

Obecné informace o díle

Ocenění:

3. místo

Název návrhu 

Restaurace a informační centrum

Obecný popis návrhu

Stavba Restaurace a informačního centra Kalečník se nachází na hlavní křižovatce tras, které vedou přes celý Přírodní park Říčky. Nejbližší vesnice se nachází přibližně 5 km od místa. Celá tato oblast je známá pro velké množství studánek a pramenů. Přes Kalečník prochází i naučná Studánková stezka. Asi 100m odtud se nachází asi nejznámější Wiehlova studánka, která je jediným pozůstatkem původní lesní chaty která zde stála. Přes léto i zimu se zde pohybuje velké množství turistů jak pěšky, tak na kole, kolečkových bruslích i běžkách. Dosud zde, ani v celém PP Říčky není jediné místo k stravování, nachází se zde pouze krytá odpočivadla. Toto je důvod, proč jsem zde navrhla právě restauraci s informačním centrem.

Koncept

Budovy se skládá s několik šestiúhelníků, které na sebe navazují. Kompozice je pak v několikrát uvolněna. V těchto místech se pak nachází venkovní terasa a atrium. Jsou zde dvě hlavní hmoty, ta větší je hmota restaurace s celým technickým zázemím a druhá o hodně menší hmota je hmota informačního centra.

Údaje o soutěžícím

Kristýna Blažíčková

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Informace

  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 917
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací