Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

11.

Revitalizace části města Karolinka - Horebečví – lokalita u fotbalového hřiště

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Revitalizace části města Karolinka - Horebečví – lokalita u fotbalového hřiště

Umístění hřiště

756 05 Karolinka

Datum uvedení hřiště do provozu

06/2015

Popis hřiště a okolí

Jedná se o dětské hřiště v rámci projektu Revitalizace části města Karolinka - Horebečví, lokalita u fotbalového hřiště. Tvar objektu je koncipován tak, aby částečně odclonil hlavní hrací plochu od vstupu do areálu. Objekt má vnější rozměry cca 17,4 x 9,2 m. Jeho hlavní nosná konstrukce z dubových hranolů evokuje jakýsi tvar vrcholků a navazuje na skutečnost, že i samotná obec Karolinka je obklopena vrcholky hor. Základní herní sestavou jsou trojboké hranoly složené z dřevěných profilů. Hranoly jsou ve třech základních výškách: 1 m, 1,5 m a 2 m. Jednotlivé trojúhelníkové stěny jsou v závislosti na velikosti řešeny jako plné stěny s úchyty, lanové sítě, lana kotvená do země nebo prkna s distancí. Konstrukci houpačky vynáší dvě vzpěry s vaznicí. Hlavní dopadovou plochu tvoří litý polyuretanový povrch do štěrkového lože s výměrou a kačírek.

Realizační skupina

Autor

Hybaj s.r.o.

Majitel

Městský bytový podnik Karolinka, příspěvková organizace

Zřizovatel

Městský úřad Karolinka

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Ing. arch. Jitka Ressová

Bydliště/Sídlo společnosti

Vysoká 1029, 760 01 Zlín

Vztah ke stavbě

Autor

Webová stránka

Telefon

+420 605 826 655

Email

office@ellement.cz

Kontaktní osoba

Ing. arch. Jitka Ressová

Doplňující informace

Jedná se o dětské hřiště v rámci projektu Revitalizace části města Karolinka, Horebečví lokalita u fotbalového hřiště. Objekt má vnější rozměry cca 17,4 x 9,2 m. Jeho hlavní nosná konstrukce z dubových hranolů evokuje jakýsi tvar vrcholků a navazuje na skutečnost, že i samotná obec Karolinka je obklopena vrcholky hor. Trojúhelníkové pyramidy mají různou možnost využití - sítě, lezecké chyty, skrýše pod plochami. Hlavní dopadová plocha je z litého polyuretanu na štěrkovém loži.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací