Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

9.

Hřiště v zámeckém parku

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Hřiště v zámeckém parku

Umístění hřiště

Letovice

Datum uvedení hřiště do provozu

07/2016

Popis hřiště a okolí

Na území města Letovice se nachází přírodní památka Park Letovice, která je regionálním unikátem s charakteristickými přírodně-kulturními rysy. Posláním této přírodní památky je zachování zvláště cenné a pestré mozaiky přírodně-krajinářského prostředí, v němž je zasazen zámecký areál. Park je výjimečný svojí ojedinělou kombinací ploch s parkovou úpravou volně navazující na přirozené listnaté lesní porosty, které dále navazují na břehové porosty kolem řeky Svitavy. Toto vše se nachází téměř uprostřed městské zástavby a z tohoto důvodu je park vyhledávaným místem odpočinku pro všechny věkové kategorie. Pro svoji jedinečnou atmosféru je rovněž využíván ke konání nejrůznějších kulturních a společenských akcí, pořádaných zejména mateřskými školami, základní školou či místními spolky. V roce 2016 zde bylo vybudováno dětské hřiště a odpočinková zóna, na které jsou umístěny herní prvky z akátového dřeva opatřeného přírodním olejovým nátěrem. Zóna obsahuje herní prvky pro děti ve věku od 3 do 14 let a mobiliář pro odpočinek. V letošním roce má město zájem umístit v blízkosti hřiště dřevěný altán a hřiště doplnit o kreslící tabuli pro menší děti a informační tabuli.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Město Letovice

Bydliště/Sídlo společnosti

Masarykovo nám. 210/19, 679 61 Letovice

Vztah ke stavbě

Majitel

Webová stránka

Telefon

+420 516 482 212

E-mail

mu.stejskal@letovice.net

Kontaktní osoba

Vladimír Stejskal, starosta

Logo/Fotka

Doplňující informace

Město Letovice leží v severní části Jihomoravského kraje, na soutoku řeky Křetínky a Svitavy v okrese Blansko. Je obklopeno svahy okrajových výběžků Drahanské a Českomoravské vysočiny, žije zde téměř 7 tis. obyvatel. Samotné město, jehož celková rozloha činí 51 km2, se člení na 13 místních částí.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací