Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

8.

U.Koule

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

U.Koule

Umístění hřiště

Strmilov

Datum uvedení hřiště do provozu

první etapa: 10/2014, přístřešek: 08/2016

Popis hřiště a okolí

Hřiště se nachází na kraji obce vedle sportovního areálu využívaného zejména muži. Hřiště bylo stavěno na etapy od února 2014, kdy jsme v místní základní škole strávili sobotu tím, že jsme vymýšleli metodou komunitního plánování, jak s nevyužitým veřejným prostranstvím naložíme. Jednou z priorit bylo mít prostor pro maminky s dětmi (lanovka, cesta odvahy z provazů a dřeva, dřevěné sochy sloužící jako lavičky, přístřešek, ohniště). Kousek od hřiště je i prostor pro seniory, který jsme osázeli duby, nakoupili cvičební stroje a časem zde vyroste dubový ráj s lavičkami. Všechny plochy jsme osázeli zelení a začali též působit na lidi, aby si místa vážili a neničili ho. Přístřešek jsme kolaudovali těsně před zimou, nestihli jsme ho slavnostně otevřít. Je určen k tzv. komunitnímu sdílení. Klíče budeme zdarma půjčovat místním spolkům a občanům, aby zde mohli uspořádat své společensko-kulturní akce. Dřevo je náš oblíbený materiál. V době kůrovcového kácení nám starosta velké kusy svěřil k tvůrčím aktivitám ve veřejném prostoru.

Realizační skupina

Autor

Ing. arch. Blanka Tancerová + veřejnost

Majitel

Město Strmilov

veřejnost

Mgr. Jaroslava Sedláková, Ph.D.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Město Strmilov

Bydliště/Sídlo společnosti

Strmilov

Vztah ke stavbě

Majitel

Webová stránka

Telefon

+420 384 497 177

E-mail

rozvoj@strmilovsko.cz

Kontaktní osoba

Jaroslava Sedláková

Logo/Fotka

Doplňující informace

Hřiště vzniklo se zapojením veřejnosti včetně dětí v rámci projektu „Strmilov - pěkné místo k životu". Hlavní myšlenkou je postupně společně vytvářet prostor ze dřeva, kamene, rostlin a stromů. Původně nevyužité veřejné prostranství získalo nové využití. Hřiště je určeno pro všechny generace. Lanovka uveze až 150 kg, tak jezdí i dospělí. Zdarma udělal hodně práce se dřevem místní občan, který pilou vyrábí dřevěné artefakty. Pro hřiště udělal krokodýla, užovku, kouli, oboustrannou lavičku.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací