Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Včelí stezka v Zoo Ostrava

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Včelí stezka v Zoo Ostrava

Umístění hřiště

Ostrava, 710 00

Popis hřiště a okolí

Včelí stezka se nachází v areálu zoo nedaleko expozice s domácími zvířaty Na statku u voliér dravců. Představuje návštěvníkům život nejznámějších zástupců společenského hmyzu. Sestává z několika informačních panelů, ukázek různých typů včelích úlů (od toho nejjednoduššího až po ten nejmodernější), nechybí odpočinková místa, altánek a také výsadba nektarodárných květin a keřů. Včely jsou lidmi vnímány hlavně jako producenti medu a vosku, příp. jako „obávané zvíře“ s žihadlem. Mají však nezastupitelný význam při opylování rostlin. V současnosti čelí vážným problémům a v přírodě jich ubývá.

Zajímavost o hřišti

Včelí stezka je postupně doplňována o další prvky, informační cedulky, dosazovány jsou také rostliny vhodné pro včely a další zástupce hmyzu. Nově jsou opodál umístěná i čtyři včelstva. V letošním roce na stezce probíhal Den pro včely – akce pro návštěvníky zoo, kteří se zde mohli dozvědět ještě více o těchto obdivuhodných tvorech a seznámit se s nimi opravdu zblízka. Věříme, že toto místo přispěje k tomu, že lidé budou na včely nazírat s větší úctou a obdivem.

Datum uvedení hřiště do provozu

06/2013

Realizační skupina

majitel

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava

Obec bydliště / sídla společnosti

Ostrava

Vztah k hřišti

Majitel

E-mail

info@zoo-ostrava.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Zoo Ostrava je plošně druhá největší zoo v ČR a patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům. Na téměř 100 ha chová přes 4 000 zvířat. V posledních letech prošla zoo výraznou proměnou, bylo zde vybudováno několik nových pavilonů a přírodních expozic. Velký důraz je kladen i na zlepšování služeb pro návštěvníky. Po areálu jsou stovky laviček, desítky odpočinkových míst, řada dětských koutků. Areál je maximálně přístupný handicapovaným lidem. Zoo Ostrava je otevřena denně od 9:00 hod.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací