Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Ždírecká ZOO

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Ždírecká ZOO

Umístění hřiště

Ždírec, 336 01

Popis hřiště a okolí

Ždírecká ZOO je volně přístupný lesopark na okraji obce Ždírec, ve které jsou umístěna zvířata, kterých se nemusí návštěvníci bát dotknout. Všech více než 80 zvířat je dílem mistrů řezbářů nebo uměleckých kovářů. Celý projekt vznikl s cílem podpořit tradiční řemesla, ale hlavně dostat naše děti od televizí a tabletů ven do přírody. A ukázat jim netradiční a hravou formou, nikoliv dinosaury nebo animované postavy, ale zvířata, která běžně žijí v našich lesích, polích a vodách. ZOO je přístupna celoročně a zdarma. Projekt z větší části vznikl za podpory dobrovolníků.

Zajímavost o hřišti

Na vzniku Ždírecké ZOO spolupracovali současní i bývalí studenti nedaleké střední školy v Oselcích. V ZOO je vidět, že už i studenti mohou být výbornými řezbáři a uměleckými kováři.

Každý prvek v ZOO je opatřen štítkem se jménem autora, rokem vzniku a QR kódem, který vede na webovou stránku prvku. Zde je nejen informace o autorovi a uměleckém prvku, ale i stručná zajímavost o daném zvířeti.

Datum uvedení hřiště do provozu

05/2017

Realizační skupina

autor

Rostislav Válek, Kateřina Kovářová

majitel

Obec Ždírec

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Obec Ždírec

Obec bydliště / sídla společnosti

Ždírec

Vztah k hřišti

Majitel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Rostislav Válek

Telefon

+420 728 545 722

E-mail

info@zdireckazoo.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací