Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Zahrada MŠ a ZŠ Sluníčko v přírodním stylu

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Zahrada MŠ a ZŠ Sluníčko v přírodním stylu

Adresa hřiště

Kosmonautů 1641, 511 01 Turnov

Datum uvedení do provozu

11/2014

Popis hřiště a okolí

Naše environmentální zahrada slouží ke zkvalitnění edukativního programu MŠ. Celkový koncept je zaměřen na výuku dětí v přírodě o přírodě. Zahrada je zařízena tak, aby děti pod vedením pedagogů interaktivně rozvíjely svůj vztah k přírodě. Veškeré prvky jsou vyrobeny z akátového dřeva, jež vykazuje nejvyšší přirozenou odolnost v exteriéru. Doplnění zeleně a navrhované výsadby tvoří přírodní kulisu oddělující areál od přilehlých pozemků a zároveň poskytuje stín v teplých měsících roku. V zatravněné části areálu jsou dřevěné herní prvky a konstrukce pro děti předškolního a školního věku. Jedná se převážně o stylové dřevěné konstrukce z opracovaného odběleného akátového dřeva doplněné lanovými prvky, skluzavkami, závěsnými houpačkami a doplňkovými prvky osazenými do terénních základů.

Realizační skupina

Autor

TR Antoš s.r.o.

Majitel

MŠ a ZŠ Sluníčko Turnov, příspěvková organizace

Zřizovatel

Město Turnov

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

MŠ a ZŠ Sluníčko, Turnov, příspěvková organizace

Bydliště/Sídlo společnosti

Kosmonautů 1641, 511 01 Turnov

Vztah ke stavbě

Majitel

Webová stránka

Telefon

+420 481 322 602

Email

slunicko.turnov@centrum.cz

Kontaktní osoba

Mgr. Dagmar Rakoušová

Doplňující informace

Jsme škola inkluzivně vzdělávající děti a žáky od 3 do 20 let. V současnosti zřizujeme 6 tříd s kapacitou 124 dětí ve věku 3 - 7 let. Ve školním roce 2015/16 integrujeme 30 dětí s různým stupněm postižení. V základní škole vzděláváme 16 žáků s těžkým a hlubokým mentálním postižením a přidruženými vadami. Kromě vzdělávání nabízíme rehabilitaci s odborným pracovištěm sídlícím ve stejné budově. Do výuky jsou zařazovány terapeutické činnosti. Nabízíme osobní asistenci.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací