Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Areál lesních her, Prachatice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Areál lesních her, Prachatice

Umístění hřiště

Prachatice, 383 01

Popis hřiště a okolí

Areál lesních her se nachází v lesním masivu pod horou Libín v blízkosti bývalých lázní sv. Markéty. Samotný areál je v současné době tvořen 2 lokalitami, v nichž návštěvníci naleznou originální herní prvky. První lokalita, která byla dokončena v roce 2017, je tvořena 5 stanovišti, která přeneseně zpodobňují obydlí místních lesních zvířat (mraveniště, veverčí stezka, žabí tůň, ptačí hnízda a pavoučí altán). Druhá lokalita, otevřená v roce 2018, je koncipována jako kruh na sebe navazujících herních a posilovacích prvků, jako určitá forma tzv. „opičí dráhy".

Zajímavost o hřišti

I. etapa je určena pro děti ve věku od 3 do 12 let, II. etapa pak pro děti od 12+. Oba areály jsou doplněny informačními panely, informujícími o životě zvířat, či historii Prachatic a jejího okolí prostřednictvím místních pověstí. Celý areál je tvořen z přírodních materiálů, jakými jsou místní kameny, akátové dřevo a dřevo ze sibiřského modřínu. Dále je doplněn i o další artefakty, jako jsou dřevěné sochy. Vstup do areálu je bezplatný po celý kalendářní rok.

Datum uvedení hřiště do provozu

11/2018

Realizační skupina

Autor

Ing. Ondřej Semotán

Majitel

Město Prachatice

Jiný

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Město Prachatice

Obec bydliště / sídla společnosti

Prachatice, 383 01

Vztah k hřišti

Majitel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Martin Malý

Telefon

+420 388 607 217

E-mail

sekretariat@mupt.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Realizátorem a investorem nově vybudovaného Areálu lesních her je město Prachatice ve spolupráci s Městskými lesy a Sportovním zařízením města Prachatice. V současné době jsou již vybudovány 2 etapy (první pro děti ve věku od 3 do 12 let a druhá pro děti a mládež od 12+). V současné době město Prachatice připravuje 3. etapu, zaměřenou zejména na rodiče dětí a seniory.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací