Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Hřiště v parku

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Hřiště v parku

Umístění hřiště

Rymice, 769 01

Popis hřiště a okolí

Hřiště vzniklo v roce 2019 za přispění dotace MMR. Je situováno do parku pod tvrzí. Hřiště je dokola lemováno lipovou výsadbou. Chodník uprostřed parku rozděluje hřiště na dětskou část tvořenou 7 hracími prvky z akátového dřeva. Ve druhé polovině parku jsou umístěny 4 kovové posilovací stroje pro dospělé. Hřiště je osvětleno dvojicí pouličních lamp a vybaveno odpadkovým košem a lavičkami. V roce 2020 bude doplněno domkem ze dřeva pro čekající doprovod dětí.

Zajímavost o hřišti

Hřiště je v těsné blízkosti historické tvrze. Hospodářské budovy okolo tvrze budou v roce 2020–2022 rekonstruovány na muzeem archeologických vykopávek Zlínského kraje investicí ve výši 120 mil. Kč. V těsné blízkosti hřiště mají děti také možnost vidět pasoucí se stádo oveček.

Datum uvedení hřiště do provozu

09/2019

Realizační skupina

Majitel

Obec Rymice

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Obec Rymice

Obec bydliště / sídla společnosti

Rymice

Vztah k hřišti

Majitel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Martin Bartík

Telefon

+420 731 473 229

E-mail

rymice@volny.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Obec Rymice ve Zlínském Kraji se 600 obyvateli má ve svém katastru Vesnickou památkovou rezervaci Hejnici, tvořenou hanáckými stavbami se slaměnými doškovými střechami, větrným mlýnem, tvrzí a kovárnou.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací