Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Mraveniště

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Mraveniště

Umístění hřiště

Písek, 397 01

Popis hřiště a okolí

Pokud navštívíte Sladovnu v Písku a vydáte se do Mraveniště, vcítíte se do role malého lesního tvora, prozkoumáte desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Vyšplháte na strom, budete se procházet po dřevěných mostech, setkáte se s královnou a budete se starat o mravenčí kukly. Užijete si tunely, schovávačky, mosty a dokonce i strom, který je vysoký až do stropu. Najdete zde také projekce a audiovizuální efekty.

Zajímavost o hřišti

Mraveniště se rozkládá na ploše o výměře přes 400 m². Realizace z roku 2017 je již třetí v pořadí. Předchozí dvě byly vyrobeny z kartonu. Pro velký úspěch byla expozice následně vyrobena ze dřeva jako stálá instalace. Mraveniště je vyrobeno z recyklovaného dřeva – na jeho stavbu bylo použito 10 kubíků dřeva ze starých palet. Ročně Mraveniště navštíví přes 50 tisíc lidí.

Datum uvedení hřiště do provozu

05/2017

Realizační skupina

Autor

Vladimír Větrovský

Majitel

SLADOVNA PÍSEK o.p.s.

Zřizovatel

město Písek

Video

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Sladovna Písek, o.p.s.

Obec bydliště / sídla společnosti

Písek

Vztah k hřišti

Zaměstnanec organizace

Kontaktní osoba pro veřejnost

Petr Brůha

Telefon

+420 608 609 797

E-mail

petr.bruha@sladovna.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Obecně prospěšná společnost Sladovna Písek byla založena za účelem využití potenciálu velkoryse zrekonstruované budovy písecké sladovny pro kulturní život Písku. Hlavní dramaturgickou osou Sladovny Písek, o.p.s. je programový koncept „Galerie hrou“. V něm se spojilo téma knižní ilustrace, jakožto hlavního úkolu obecně prospěšné společnosti, s tím, co je pro rozvoj každého dítěte klíčové. A to je „hra“.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací