Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

17.

Stezka čápa Vodňana

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Stezka čápa Vodňana

Umístění hřiště

Vodňany, 389 01

Popis hřiště a okolí

Stezka čápa Vodňana je II. etapou realizace zpřístupněné veřejnosti v lesním parku v Zátiší. Tematicky je zaměřena na město Vodňany a okolí. Výtvarně se do realizace zapojil místní klub Vodňanských výtvarníků. Stezka má 16 zastavení, kde se může návštěvník dozvědět něco o místní flóře u zastavení Na louce, o fauně u zastavení U skokanů, o historii Vodňan u zastavení Na náměstí, o slavných osobnostech u zastavení U Příhody. Zároveň se může stát archeologem, letcem nebo divadelníkem.

Zajímavost o hřišti

Na realizaci se podílel tým vodňanských výtvarníků, kteří ztvárnili ideu úředníků. Na stezce se nachází několik autorsky zajímavých děl, jako jsou pryskyřicové stoly, létající Kudlička, lesní zvěř, ryby, hrníčky, Jan Zrzavý, které jsou citlivě osazeny k interaktivní výuce.

Datum uvedení hřiště do provozu

10/2019

Realizační skupina

Autor

Štolka Stavko s. r. o.

Majitel

Město Vodňany

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Město Vodňany

Obec bydliště / sídla společnosti

389 01 Vodňany

Vztah k hřišti

Majitel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Odbor správy majetku a investic

Telefon

+420 383 379 140

E-mail

ruzickova@muvodnany.cz

Webová stránka

Doplňující informace o soutěžícím

Stezka čápa Vodňana se nachází v docházkové vzdálenosti za městem v lesním parku Zátiší. Po celkové délce stezky 440 metrů je osazeno 16 interaktivních zastavení. Návštěvníci se zde zábavnou formou dozví něco o historii Vodňan, o místní fauně a flóře a dále si připomenou některé významné osobnosti žijící ve Vodňanech.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací