Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

DŮM jako součást KRAJINY

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

DŮM jako součást KRAJINY

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Navrhovaný objekt dokonale kopíruje a využívá náročný terén stavebního pozemku. Zároveň jsou zde splněny všechny požadavky investorů. 1. PP slouží nejen jako technické zázemí a garážové stání, ale i k pracovním a kreativním činnostem, díky dílnám a ateliérům. 1. NP je samotným srdcem domu. Nachází se zde všechny pokoje a ložnice s hygienickým zázemím i společenskou hernou. 2. NP je kouzelným sociálním centrem tohoto rodinného domu. Nachází se zde kuchyň, jídelna, obývací pokoj a studovna, případně pracovna. Z tohoto patra je zpřístupněna letní část domu v návazností na horní část pozemku.

Popis práce se dřevem a jeho využití vč. inovativního řešení

Dřevo je zde využíváno nejen jako nosný a konstrukční prvek, ale i jako estetický prvek celého objektu. Celá rámová konstrukce bude zhotovena z KVH hranolů. Opláštění zde bude provedeno z cementotřískových desek. Do podlah budou použity Durelis desky. Stropní konstrukce bude zhotovena z BSH hranolů. Venkovní konstrukční pohledové prvky budou zhotoveny rovněž z KVH hranolů. Prostřední patro bude opláštěno modřínovými prkny, které budou použity i na podbití. Venkovní podlahy v dekoru dřeva budou zhotoveny z Thermowoodu. Interiérová schodiště a dekorativní prvky v koupelnách, kuchyni a obývacím pokoji budu zhotoveny ze dřeva ořešáku. Podlahy a dřevěné obklady v interiéru budou ze dřeva jasanu.

Zajímavost o stavbě / Příběh díla

Stavba je zajímavá především tím, že dokonale kopíruje náročný terén a dělá z něj výhodu. Díky tomuto architektonickému řešení propojíme velice efektivně více podlažních úrovní s výhodou minimálního zásahu do krajiny. Výsledkem je objekt, který ze strany místní zástavby vypadá velice nenápadně, ovšem směrem do krajiny, která nabízí krásné výhledy jihovýchodním směrem, se otevírají všechna tři prosklená patra, poměrně rozsáhlého rodinného domu.

Typ dřevostavby

skeletová konstrukce

Umístění stavby

Míchov u Boskovic, 679 61

Zastavěná plocha

264 m2

Užitná plocha

427 m2

Počet podlaží

3

Objem spotřebovaného dřeva

48 m3

Součinitel prostupu tepla

0,25 W/m2K

Energetické zařazení budovy

B

Způsob vytápění a ohřevu vody

Objekt je vytápěn kombinací splitového tepelného čerpadla a akumulačních kachlových kamen. Ohřev teplé vody zajišťuje kombinace zmiňovaného tepelného čerpadla a bojleru Dražice OKCE 200 NTR/2,2 kW.

Realizační skupina

Architekt

HARFEN ateliér

Projektant

Ing. Filip Harvánek

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

HARFEN ateliér

Obec bydliště / sídla společnosti

Tišnov

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Filip Harvánek

Telefon

+420 773 875 250

E-mail

filipharvas@centrum.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Jsme mladá skupina projektantů, zabývající se individuálními projekty moderního bydlení, které je však v souladu s životním prostředím a maximálně využívá přírodní materiály, zejména pak dřevo.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací