Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

19.

Rekonstrukce chaty ve svahu

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Rekonstrukce chaty ve svahu

Účel stavby

Stavba pro rekreaci

Popis stavby

V krásném prostředí nedaleko Prahy jsme pro klienty navrhli rekonstrukci podkroví, které nevyhovovalo jejich potřebám. Po několika variantách jsme vymysleli tři prostorné pokoje s výhledem na okolní přírodu, dvě koupelny, dvě wc a přístup na terasu a točité schodiště pro samostatný přístup. Fasádu objektu jsme sjednotili dřevěným obkladem z opalovaného dřeva a zachovali jsme stávající balkon s terasou pro odpočinek klientů.

Popis práce se dřevem a použité materiály a technologie

Stěny podkroví jsou provedeny jako lehké dřevěné konstrukce ze systému Steico ze svislých stěnových I nosníků 160 mm. Osová vzdálenost nosníků max. 625 mm. Prostor mezi nimi je vyfoukán dřevovláknitou foukanou tepelnou izolací tl. 160 mm. Finální izolací je dřevovláknitá tepelná izolace Steico Special Dry v tl. 120 mm. Proveden je svislý rošt, tvořící provětrávanou vzduchovou mezeru tl. 40 mm po 625 mm. Finální vrstvou fasády je dřevěný vertikální fasádní obklad z opalovaného dřeva. Prkna montovaná na sraz. Povrchová úprava opalováním IV. stupně.

Šikmá střecha s nadkrokevní izolací nástavby je provedena z nosných pohledových krokví KVH-Si s pohledovým záklopem ze smrkové biodesky v tl. 19 mm. Povrchová úprava biodesky je dekoračním transparentním voskem.

Podlaha podkroví je provedena tak, že nad stávajícím dřevěným trámovým stropem je provedena instalační dutina výšky 250 mm. Provedena je akustická izolace mezi nové nosné Steico nosníky v tl. 220 mm.

Zajímavost o stavbě / Příběh díla

Chata se nachází na krásném osamoceném místě uprostřed lesů. Přístup k ní je složitý a pomalý, ale klid pro klienty je k nezaplacení.

Typ dřevostavby

panelová (sendvičová) konstrukce

Umístění stavby

Benešovsko

Datum kolaudace

2020

Zastavěná plocha

95 m2

Užitná plocha

76 m2

Počet podlaží

3

Způsob vytápění a ohřevu vody

Podkrovní podlaží se vytápí elektrickým podlahovým vytápěním. Následně bylo pro vytápění celé chaty nainstalováno tepelné čerpadlo.

Realizační skupina

Architekt

3K Architects s.r.o.

Projektant

3K Architects s.r.o.

Video představující unikátnost konstrukce

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

3K Architects s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Pardubice

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Kontaktní osoba pro veřejnost

Roman Kučírek

Webová stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací