Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Skromný, ale moderní dům v Březových Horách

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Skromný, ale moderní dům v Březových Horách

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Když projíždíte okrajem zahrádkářské kolonie a podíváte se v pravou chvíli na správné místo, tak Váš zrak upoutá malá, ale moderní stavba, která jako by kopírovala geometrii svahu, ve kterém je postavena.

Není toho zde moc, pár linií a 4 stěny, dvě téměř plné a dvě naopak téměř prosklené. Dům je minimalistický, ale silný v charakteru.

Popis práce se dřevem a použité materiály a technologie

V tomto případě klient zvolil nejmodernější materiál na poli stavění z masivního dřeva, a to CLT panel výrobce Novatop. Masivní dřevěné stěny jsou nosné a zároveň pohledové. Dřevěné stěny jsou doplněny masivním trámovým stropem se spodním záklopem biodeskou.

Přiznané dřevo v interiéru vytváří příjemnou až teplou atmosféru a vůni. V kombinaci s praskajícím ohněm v krbu a výhledem na vrcholky brdských kopců, hlavně vrchol Třemošná, nechybí k dokonalosti mnoho.

Zajímavost o stavbě / Příběh díla

Pan domácí pochází z Příbrami, a i když ho pracovní povinnosti odvedly do Prahy, tak s manželkou neustále přemýšleli, že se do města pod Brdy vrátí. A jelikož děti jsou již odrostlé, nebylo třeba přehánět velikost domu. Dům disponuje dvěma bytovými jednotkami. Hlavní pro domácí, ta se sestává z obývacího prostoru s kuchyní, koupelny, ložnice a chodby s knihovnou. A druhá menší, kde samostatný pokoj obsahuje koupelnu a kuchyňku. Ta přijde vhod pro návštěvy, případně rodiče na stáří či na podnájem.

Majitelé domu mají rádi knihy, a tak potřebovali opravdu velikou knihovnu. Kam ji ale umístit v tak malém domě. Odpověď přinesla chodba, kam se umístila opravdu velkolepá knihovna s knihovnickými schůdky. Nad koupelnou je pak ještě půdička, která je z těchto schůdků též přístupná.

Zaměstnání majitele také mělo výrazný podíl na podobě domu. Pracuje totiž jako úředník v lesnictví, a tak vysoké použití pohledového dřeva a zelené barvy není náhodou.

Typ dřevostavby

konstrukce z masivních panelů (CLT, ...)

Umístění stavby

Příbram, 261 01

Datum kolaudace

04/2022

Zastavěná plocha

149 m2

Užitná plocha

89 m2

Počet podlaží

1

Objem spotřebovaného dřeva

25 m3

Součinitel prostupu tepla

0,25 W/m2K

Energetické zařazení budovy

nízkoenergetická

Způsob vytápění a ohřevu vody

elektrické podlahové topení a ohřev TUV

Doba výstavby

6 měsíců

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Lukáš Pejsar

Projektant

Libor Švehla, DiS.

Dodavatel stavby

3AE s.r.o.

Jiné

3AE – studie, projekce a realizace konstrukce | Novatop –⁠ masivní dřevěné panely CLT | Truhlářství Tomek –⁠ https://truhlarstvi-tomek.cz | Lianna Garden Design – www.lianna.eu

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

3AE, s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Vztah ke stavbě

Architekt, projektant i realizační společnost

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jakub Růžička

Telefon

+420 721 969 184

E-mail

j.ruzicka@3ae.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Zabýváme se individuálními architektonickými návrhy, projekcí a realizací nízkoenergetických a pasivních domů. Postavíme Vám Váš dům od architektonické studie až po předání klíčů včetně interiérového designu a zahradní architektury.

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací