Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Autobusová zastávka Březolupy

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Autobusová zastávka Březolupy

Technický popis

Zastávku tvoří lehká dřevěná rámová konstrukce založená v betonovém základě. Rámy jsou skládány jeden vedle druhého nebo pravidelně vynechány, čímž je konstrukce stavby z části plná (krytá část zastávky) a z části poloplná (otevřená část zastávky). Na konstrukci je použité ošetřené modřínové dřevo. Spoje jsou provedené skrytě ocelovými prvky. Půdorysný rozměr stavby je 7,3 x 5 m.

Účel stavby

Stavba slouží jako krytá autobusová zastávka pro hromadnou autobusovou dopravu v obci.

Architektonický popis

Autobusy v obci zastavují na jednom místě kolmo k sobě. Vzniká tak tedy prostor pro stavbu zastávky, která je využívána společně pro oba směry. Návrh stavby je inspirován přírodou a venkovskými staveními v okolí obce. Na konstrukci je použito dřevo jakožto tradiční stavební materiál. Konstrukce zastávky je z části, která slouží pro úkryt a sezení, zcela plná - chrání před nepřízní počasí. Z druhé části poloplná, což tvoří možnost výhledu, prosvětlení a přímého kontaktu s exteriérem. Zastávka je otevřená do obou směrů příjezdu autobusů, každý směr obsahuje lavici umožňující pohodlné čekání s výhledem na okolí a přijíždějící autobus.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Nikola Kumstátová

Bydliště/Sídlo společnosti

Brno

Email

niki.kumstatova@seznam.cz

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací