Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Dřevěný rámový dům

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Dřevěný rámový dům

Technický popis

Nosná část konstrukce je tvořena příčnými vazbami, které jsou na osu od sebe vzdáleny 1,55 m. Vazba je tvořena zakřiveným nosníkem přes obě podlaží, sloupy a příčlí. Zakřivený nosník je hlavní nosný prvek střechy a je podepřen sloupy, které dále nesou svislé opláštění. Sloupy jsou kotveny do základové desky, která je na třech podélných základových pasech. V krajních vazbách je jeden sloup navíc. Ten je taktéž kotven do základové desky. V místě pod těmito sloupy a základovou deskou jsou základové patky. Příčle je hlavní nosný prvek stropu přízemí. Jednotlivé vazby jsou propojeny podélnými nosníky a střešními a stropními vaznicemi. Celá konstrukce je pak ztužena ve svislém směru příčnými i podélnými ztužidly v rozích objektu a ve vodorovném směru ztužidly podélnými, a to v úrovni stropu přízemí a v úrovni konstrukce střechy.

Účel stavby

Jedná se o dvoupodlažní nepodsklepený RD. Stavba má sloužit pro bydlení.

Architektonický popis

Dispozice přízemního podlaží obsahuje obývací pokoj se schodištěm, jídelnou a kuchyní, spíž, ložnici, koupelnu, záchod, technickou místnost, dětský pokoj, vstupní halu a šatnu. Dispozice patra obsahuje chodbu se schodištěm, saunu se sprchou, záchod, ložnici a šatnu (výkresy viz Detail 2).

Typ konstrukce

těžký skelet

Zastavěná plocha

194,20 m2

Užitná plocha

248,44 m2

Výška objektu

6,35 m

Spotřebované dřevo

50,6 m3

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Bc. Ondřej Simon

Bydliště/Sídlo společnosti

Vokovická 722/46, 160 00 Praha 6-Vokovice

Email

ondrej.simon@fsv.cvut.cz

Kontaktní osoba

Ondřej Simon

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací