Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

Krov Praha Vestec

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Krov Praha Vestec

Technický popis

K zaměření stavby byl použit moderní laserový přístroj Leica 3D DISTO. 3D DXF data a prostorové body z měření byly importovány přímo do konstrukčního software SEMA. Součástí měření byla i fotodokumentace, včetně fotodokumentace přístrojem Leica 3D disto. Po importu dat měření byl zakreslen přesný stav stavby. Na zakreslené stěny byly dokresleny betonové věnce. Ruční výroba byla na závěr vyloučena z důvodu komplikovanosti a přesnosti spojů. Konstrukce byla zpracována do formy výrobních dat pro CNC stroje a na nich pak předvyrobena na tesařském CNC Hundegger K2i. Opracování provedla Pila Rohy u Kozojed. Z důvodu velkých rozpětí je dřevěný krov podpírán ocelovou nosnou konstrukcí, která byla rovněž navržena. Projekt byl kompletně zpracován v konstrukčním softwaru SEMA.

Účel stavby

Krov nad bytovým domem

Architektonický popis

Krov je zajímavý tím, že z důvodu komplikovanosti půdorysu zde není použitá jedna stejná střešní plocha. Všechny střešní plochy byly kvůli ruční výrobě upraveny na celé stupně. Dále musela být splněna podmínka – a to maximální výška konstrukce 3,75 m, měřená od hrubého stropu podkroví.

Typ konstrukce

Krov nad bytovým domem

Spotřebované dřevo

10,925 m3

Doplňující informace

Návrh konstrukce, zpracování dat na CNC: SEMACZ s.r.o. Větrovy 99; Výroba konstrukce na Hundegger k2i: Pila Rohy u Kozojed, Plzeň; Montáž krovu: Tesařství Janda

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

SEMACZ s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Větrovy 99, 390 01 Tábor

Webová stránka

Telefon

+420 607 013 900

Email

info@semacz.cz

Kontaktní osoba

Ing. Jiří Horáček

Logo/Fotka

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací