Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Veletržní expozice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Veletržní expozice

Popis konstrukce

Cesta naší veletržní expozice je vymezena konstrukcí z masivních lepených CLT panelů, které zároveň umožňují umístění výstavních prvků nebo informačních tabulí, a dále lehkou konstrukcí z KVH prvků (sloupů a průvlaků), které symbolizují stromy.

Inovativní řešení

Dřevo jako surovina, dřevo jako stavební materiál. Dřevo je hlavním materiálem multimediální instalace. Svislé konstrukce navrhujeme z velkoformátových lepených vícevrstvých konstrukčních CLT panelů z masivního smrkového dřeva. Tyto panely tvoří hlavní nosné a ztužující prvky. Doplněny jsou o KVH hranoly ze smrkového dřeva. Ty představují kmeny stromů. Zastřešení představuje větve stromů.

Povrch cesty je zvýrazněn dřevěnou podlahou z masivních CLT panelů. Kruh o výměře 350 m² zvýrazňujeme kobercem tmavé barvy.

Zajímavost o konstrukci / Příběh díla

Cesta lesem je hlavní myšlenkou. Nenavrhujeme klasickou uzavřenou expozici, ale otevřenou cestu lesem. Z cesty lze odbočit, z cesty lze sejít, cestu lze ztratit a opět nalézt. Roste jako dříví v lese. Cesta je nepravidelná, rozšiřuje se a zase zužuje. Na cestě potkáme zákoutí, kde si můžeme odpočinout, zastavit se u informační tabule. Z cesty lze odbočit k jednotlivým komunikačním tématům a opět se na cestu vrátit. Odbočky z cesty jsou označeny protažením panelu s výřezem názvu tématu.

Realizační skupina

architekt

ARCHCON atelier, s.r.o.

jiné

Ing. Irena Truhlářová, Ing. Kateřina Šoulová, Ing. Jana Mrákotová, Ing. arch. Šárka Trousílková, Ing. arch. Martin Valášek / ARCHCON atelier, s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

ARCHCON atelier, s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 6 – Bubeneč

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Irena Truhlářová

Telefon

+420 776 725 259

Email

irena.truhlarova@archcon.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Společnost ARCHCON atelier se specializuje zejména na architektonické a projektové služby v oboru pasivních a nízkoenergetických dřevostaveb pro bydlení a občanskou vybavenost. Těžiště tvorby tvoří individuální projekty prémiových staveb s konstrukcemi podle přání, potřeb a rozpočtu investora. Usiluje o ekologickou architekturu, proto mezi oblíbené materiály patří dřevo, výrobky na jeho bázi a přírodní tepelné izolace.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací