Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Výstavní stánek „Cesta lesem"

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Výstavní stánek „Cesta lesem"

Popis konstrukce

Jedná se o návrh veletržního stánku pro moderní prezentaci podniků v odvětví dřevozpracujícího průmyslu a lesnictví. Vodní prvky, pnoucí zeleň, stromy i dřevěná konstrukce objektu navodí atmosféru procházky lesem. Pavilon je koncipován tak, aby přímo vtáhl návštěvníka na prohlídku expozice.

Půdorysný tvar pavilonu je inspirován letokruhy na příčném řezu kmenem stromu (kruhová část) a cestou lesem či vodním tokem v krajině (organická křivka). Hlavní nosná konstrukce (trámy) je paprskovitě rozmístěna jako dřeňové paprsky na příčném řezu kmenem.

Inovativní řešení

Hlavní nosná konstrukce se skládá z dřevěných rámů, které tvoří sloupy z KVH 40/200 mm a vodorovné trámy KVH 40/200 mm. Jednotlivé rámy jsou k sobě spojené ocelovými pruty s odsazením 300 mm od horního a spodního okraje sloupu. Hlavní nosné prvky spojují vnitřní nerezové ocelové prvky připevněné šrouby. Střecha pavilonu je potažena bílou textilií s otvorem v místě prostupu stromů ve výstavní části pavilonu. Zázemí pavilonu tvoří stěny z dřevěné překližky.

Konstrukci stánku tvoří pouze dva dřevěné profily, to usnadní skladování rozloženého stánku po demontáži a ušetří skladovací prostor.

Umístění konstrukce

Brno, 603 00

Realizační skupina

architekt

AR.DE.MI architektonická dílna

projektant

Ing. arch. Sandra Schwarzová

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

AR.DE.MI architektonická dílna

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Sandra Schwarzová

Telefon

+420 777 183 861

Email

sandra.schwarzova@ardemi.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací