Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Lavička Woody s výhledem na Mont Blanc

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Lavička Woody s výhledem na Mont Blanc

Architektonický popis

Lavičku Woody tvoří hvězdice dřevěných bloků na subtilních ocelových nožkách. Provedení: borovicové dřevo, žlutá lazura pinie. Umístění - vyhlídková terasa na nové stanici lanovky Helbronner ve francouzských Alpách. Stanice leží ve výšce téměř 3 500 metrů, a zřejmě se tak jedná o nejvýše položenou lavičku v Evropě.

Účel stavby

Lavička se nachází na vyhlídkové terase na nové stanici lanovky Helbronner ve francouzských Alpách. Stanice leží ve výšce téměř 3 500 metrů. Tato lanovka leží na masivu Mont Blanc.

Technický popis

Výrobky: 1x LWD110, 3x LWD112, 1x LWD330. Lavička inspirovaná estetikou uskladněného řeziva je tvořena masivním roštem z dřevěných desek pevně stažených šesticí nerezových šroubů. Mohutný blok spočívá na opticky subtilních ocelových nožkách, jako by se v celé své těžkopádnosti nad dlažbou vznášel. Lavička je zcela bezúdržbová, dřevo je ponecháno bez jakéhokoliv nátěru, je pouze impregnováno proti škůdcům a přirozeně a krásně stárne. Lavička je dodávána v modulech, které lze řadit do nejrůznějších lineárních nebo uzavřených sestav. Přímé verze doplňuje i oblouková varianta. Specialitu představuje verze s ručně malovanou horní plochou sedáku odkazující na tradiční dekorování dřeva v lidové architektuře. Některé varianty přibírají další funkce jako stojan na kola nebo ochrana stromu. Masivní dřevěné desky, spojeny nerezovými šrouby v nosný sendvič, spočívají na ocelových zinkovaných nohách. Opěradlo tvoří jediná dřevěná deska na nosnících z pozinkované oceli.

Realizační skupina

Architekt projektu

mmcité a.s.

Projektant

mmcité a.s.

Dodavatel stavby

mmcité a.s.

Země umístění stavby

Francie

Datum kolaudace

2015

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

mmcité a.s.

Bydliště/Sídlo společnosti

Bílovice 519, 687 12 Bílovice

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Webová stránka

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací