Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

Mansardová střešní konstrukce skladu Miřejovice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Mansardová střešní konstrukce skladu Miřejovice

Architektonický popis

V líbezné polabské krajině na okraji obce Miřejovice je areál bývalého pivovaru. V 70. letech minulého století zde byla postavena nevzhledná betonová hala 66 x 18 m s plochou střechou. Neutěšený stav areálu se začal ještě zhoršovat opuštěním areálu minulým majitelem - zemědělského statku. Díky osvícenosti současného majitele začíná areál opět vzkvétat. Jednou z prvních akcí je změna zastřešení haly. Z původního betonového monstra se novou mansardovou střechou stává výrazná dominanta v krajině, která dobře koresponduje se zachovanými hodnotnými objekty - pivovarem a správní budovou. Technický oříšek s malou únosností konstrukcí byl vyřešen za spolupráce s dodavatelem krovu společností Haas Fertigbau Chanovice. Vstup do haly je zvýrazněn omítaným štítem výšky lomení mansardy, pod vrcholem štítu budou osazeny klasické hodiny.

Účel stavby

Zastřešení stávající skladovací haly

Technický popis

Jedná se nosnou mansardovou valbovou střešní konstrukci o půdorysných rozměrech 18,7 m x 67 m a střešních sklonech 25°, resp. 67° realizovanou na stávající železobetonovou halu. Hlavní nosnou konstrukci tvoří trojkloubové rámy z lepeného lamelového dřeva (dále jen LLD) po základní osové vzdálenosti 6,0 m, které jsou kotveny prostřednictvím ocelových součástí k betonovým zhlavím. Valba je tvořena půlrámy (taktéž z LLD) nárožními a námětkovými, tyto půlrámy jsou osazeny na sníženém běžném trojkloubovém rámu. Rámové rohy jsou provedeny pomocí dvojitého lepeného velkého zubovitého spoje. Konstrukce je stabilizována rozpěrnými vaznicemi a ocelovými větrovacími táhly ve dvou větrovacích polích. Podporu skladby střešní krytiny tvoří krokve osazené na hlavních vaznicích kotvených k hlavním rámům.

Realizační skupina

Architekt projektu

Ing. arch. Karel Kučera

Projektant

Ing. arch. Karel Kučera

Dodavatel stavby

Haas Fertigbau Chanovice s.r.o.

Investor

AGRO KMÍNEK, spol. s.r.o.

Země umístění stavby

Česká republika

Datum kolaudace

2015

Zastavěná plocha

1260 m2

Výška objektu

14,5 m

Spotřebované dřevo

110 m3

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Haas Fertigbau Chanovice s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Chanovice 102, 341 01 Horažďovice

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 281 000 882

Email

Konstrukce@Haas-Fertigbau.cz

Kontaktní osoba

Ing. Ondřej Jirka

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací