Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Atletická hala Ostrava Vítkovice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Atletická hala Ostrava Vítkovice

Architektonický popis

V Ostravě vzniklo nejmodernější a nejlépe vybavené tréninkové a sportovní atletické centrum v ČR. Samotná atletická hala o rozměrech cca 62 x 95 m bude primárně využívána pro trénink atletů. Hala je „rozkročena“ nad stávajícím atletickým tréninkovým tunelem. Jednoduchý elipsovitý tvar haly doplňují dvě hmoty obslužných objektů přisazené ze severozápadu a severovýchodu. Nosnou konstrukci haly tvoří železobetonová konstrukce skeletu, do které jsou přenášeny svislé a vodorovné síly od dřevěné nosné konstrukce střechy z lepeného lamelového dřeva. Střešní a obvodový plášť je tvořen prefabrikovanými panely, které se skládají z podhledové části, nosné konstrukce a odvětrané vzduchové mezery se záklopem. Krytina střechy je navržena z materiálu Rheinzink-prePatina v modrošedém odstínu.

Účel stavby

Atletická hala

Technický popis

Nosná střešní konstrukce je navržena z dřevěných zakřivených vazníků, přičemž tuhost konstrukce je zajištěna zavětrováním ocelovými táhly a vzpěrkami. Vazníky jsou řešeny jako trojkloubový rám s poměrně plochým zakřivením střednice o profilech 240/2000 a 240/2400 mm. Střešní a obvodový plášť je tvořen prefabrikovanými panely, které byly vyráběny ve výrobním závodě mimo vlastní stavbu z důvodu dodržení standardních parametrů vlhkosti a rozměrových odchylek. Panely se skládají z podhledové části, nosné konstrukce a odvětrané vzduchové mezery se záklopem. Na tento záklop je poté prováděna falcovaná titanzinková krytina. Z důvodu logistiky a tvarové náročnosti bylo vyráběno několik druhů panelů. Nosnou konstrukci panelu tvoří podélná a příčná žebra z lepených dřevěných hranolů o dimenzích 60/240 a 80/240 mm.

Realizační skupina

Architekt projektu

OSA projekt, s.r.o.

Projektant

TAROS NOVA s.r.o.

Dodavatel stavby

EKKL, a.s.

Investor

VÍTKOVICE ARÉNA a.s.

Země umístění stavby

Česká republika

Datum kolaudace

12/2015

Skladba konstrukce

LLD GL24h, GL28h, ocel S355, krytina TiZn

Zastavěná plocha

6340 m2

Užitná plocha

5442 m2

Výška objektu

17,5 m

Spotřebované dřevo

1050 m3

Doplňující informace

TAROS NOVA s.r.o. EKKL, a.s.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

TAROS NOVA s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Chodská 697, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 777 282 167

Email

vedeni@taros-nova.cz

Kontaktní osoba

Martina Žambochová

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací