Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

Soubor živých vrbových slunečníků

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Soubor živých vrbových slunečníků

Architektonický popis

Světový unikát z dílny NA PLOT v podobě živých vrbových slunečníků se stal součástí přírodního koupaliště a Slunečních lázní Dachova u Hořic. Koupaliště se stylovými dřevěnými kabinami a písečnou pláží vzniklo v roce 1925 podle projektu Ing. arch. Karla Bachury.

Účel stavby

Nahradit klasické plastové slunečníky přírodním prvkem, který bude v plavecké sezóně zelený a bude tak poskytovat návštěvníkům Slunečních lázní Dachova v Hořicích příjemný stín v parných letních dnech.

Technický popis

Řada pěti živých vrbových slunečníků. Slunečník je vytvořen ze svazku vrbových prutů rozvinutých do koruny ve tvaru trychtýře o průměru 3,5 m. Pruty jsou vzepřeny mezi dva proutěné kruhy a hvězdicovitě propleteny. Jako dočasná opora pro udržení tvaru a celkovou fixaci objektu byly zvoleny úvazy po dobu 2 měsíců od výsadby. Noha slunečníku o výšce cca 2,2 m první sezónu obrůstá, v dalších sezónách je tento růst pěstebními opatřeními zastaven.

Realizační skupina

Architekt projektu

Ing. Arch. Martin Pour, Hořice

Dodavatel stavby

NA PLOT.CZ

Investor

Město Hořice

Země umístění stavby

Česká republika

Umístění díla

Dachova, Hořice

Datum kolaudace

04/2016

Skladba konstrukce

Vrbové pruty a vázací bužírka.

Výška objektu

2,4m

Zastavěná plocha

350 m2

Užitná plocha

350 m2

Objem spotřebovaného dřeva

0,8 m3

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

NA PLOT.CZ

Bydliště/Sídlo společnosti

Felklova 2005, 252 63 Roztoky

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 721 580 418

E-mail

info@naplot.cz

Kontaktní osoba

Žaneta Tušerová

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

Naší prací prostupuje silná touha po dokonalosti a vášeň pro přírodní materiál. Vůle jít proti proudu a vyrábět a dodat to nejlepší, co lze z daného materiálu vytvořit. Osobně se setkat s klientem. A dotáhnout vše do konce. Tak se můžeme pod každý kus, který vyrábíme, s klidným svědomím podepsat našimi jmény. Do roku 2016 jsme vyrobili 10 000 m2 proutěných plotů, postavili přes 200 živých staveb z vrby a 500 metrů lískových hatí. S manželem tvoříme tým již 12 let. A stále nás to ještě baví :-)

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací