Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

13.

Tribuna městského stadionu Chrudim

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Tribuna městského stadionu Chrudim

Architektonický popis

Pozemek sportovního areálu s novostavbou stadionu se nachází při jednom z hlavních příjezdů z městského dopravního okruhu do historického centra, v těsné blízkosti hřbitova. Stavba nahradila stávající nevyhovující fotbalovou tribunu s důrazem na citlivé začlenění nové hmoty do městské urbanistické struktury. Součástí zadání bylo vytvoření nových parkovacích stání při komunikaci a návrh veřejné zeleně a osvětlení v areálu a v jeho bezprostřední blízkosti. A využití masivního dřeva v nosné konstrukci i opláštění nové budovy. Krom dřeva, které dominuje, jsou dalšími významnými architektonickými prvky pohledový beton a výplety ze sítí z nerezových lanek. Krytina je pak tvořena hliníkovými falcovanými pásy na dřevěné bednění a dřevovláknité desky, tři pole ve střední části jsou z komůrkového polykarbonátu.

Účel stavby

Akce „Výstavba tribuny Městský stadion ul. Novoměstská, Chrudim“, řešila krom tribuny pro cca 500 diváků vč. zázemí stadionu, dvou šaten, sociálního zařízení pro veřejnost a pokladny i rekonstrukci chodníku, veřejného osvětlení, zbudování parkovacích stání podél komunikace, zbudování stání pro invalidy, prodloužení kanalizačního řadu a vybudování dešťové kanalizace, včetně akumulace pro zálivku a zasakování a včetně úpravy zeleně.

Technický popis

Budova stadionu je dvoupodlažní, nepodsklepená. Hlediště tribuny pojme 500 diváků, ve střední části je umístěná hlasatelna pro moderování fotbalových zápasů. Přízemí stavby pod hledištěm je využito jako zázemí pro hráče, diváky a obsluhu areálu. Založení dvou vzájemně propojených konstrukcí, prefabrikovaného železobetonového atypického skeletu a celodřevěné konstrukce zastřešení, je na hloubkových železobetonových pilotách. Výplňové zdivo železobetonového skeletu je ze skořepinových betonových tvárnic, výplně otvorů s hliníkovými rámy. Obložení stěny severní fasády latěmi z dřevěného masivu na dřevěný rošt. Opěrná zeď pod oblouky a železobetonový skelet včetně přístupových schodišť a plochy hlediště jsou z pohledového betonu. Zábradlí, tribuny i oplocení areálu – pozinkovaná ocel s výplety ze sítí z nerezových lanek. Střešní krytina – hliníkové falcované pásy na dřevěné bednění a dřevovláknité desky, tři pole ve střední části z komůrkového polykarbonátu. Veškeré zpevněné venkovní plochy jsou z betonové zámkové dlažby.

Realizační skupina

Architekt projektu

Ing. arch. Věra Junová a Ing. arch. Gorazd Balejík

Projektant

Ing. MARTIN SKŘIVAN, Ing. PETR SKOUPÝ, ONDŘEJ BALIHAR

Dodavatel stavby

PRVNÍ STAVEBNÍ CHRUDIM a.s.

Investor

město Chrudim

Dodavatel vazníků

TAROS NOVA s.r.o.

Země umístění stavby

Česká republika

Umístění díla

Chrudim

Datum kolaudace

07/2015

Výška objektu

8,6 m

Zastavěná plocha

667 m2

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Město Chrudim

Bydliště/Sídlo společnosti

Resselovo náměstí 77, 53716 Chrudim

Vztah ke stavbě

Investor

Webová stránka

Telefon

+420 469 657 124

E-mail

zdenek.karas@chrudim-city.cz

Kontaktní osoba

Zdeněk Karas

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

právní forma: 801 – Obec (ve smyslu § 4 zákona územní samosprávný celek), Statutární zástupce: Mgr. Petr Řezníček, starosta, ID datové schránky: 3y8b2pi, ZÚJ obce: 571164, Kraj (NUTS 3): CZ053

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací