Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

14.

Babylonská věž Devín

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Babylonská věž Devín

Architektonický popis

Vysoká vyhlídková věž s nerezovým tobogánem je centrální stavbou celého areálu. V prvním patře věže můžeme vyrazit na první trasu 3D bludiště, ve druhém patře je nástup na druhou trasu 3D bludiště, druhým směrem vede lávka do domečku na stromech. V tomto patře najdeme i nástup na tobogán. Třetí patro věže je tajným světem dětí. Do tohoto patra vede jen úzký provazový žebříček a v podlaze je poklop, který umožní vytvoření naprostého soukromí. Místnůstka s celkovým půdorysem kolem 7m2 je obložena dřevěnými palubkami, světlo sem přináší řada okenních otvorů. Ty jsou vyplněny ochrannou sítí pro zvýšení bezpečnosti, zároveň umožňují přirozené proudění vzduchu.

Účel stavby

Stavba Babylonské věže a navazující visuté lávky je součástí rodinného zábavního parku na okraji obce Devín na Slovensku. Slouží dětem i dospělým jako unikátní vyhlídková věž, nabízí prostor k trávení společného volného času, zábavě, aktivnímu pohybu i pobytu v přírodě.

Technický popis

Babylonská věž založená na betonových základech se vypíná do výšky cca 11 m nad zemí. Věž stojí na 8 obvodových dřevěných sloupech a jednom středovém. Nosnou obvodovou konstrukci ztužují ocelové tyče kotvené přes originální kotevní body v kosočtvercovém designu. Věž má tři patra, půdorysně má podobu 8 úhelníku, s průměrem v patě 4 m, nahoře již pouze 3 m. Stavba je zastřešena dřevěným krovem a krytinou z bitumenového šindele. Přístup do věže je určen pouze jedinou centrální prolézačkou kotvenou na řetězech do nosné konstrukce. První dvě patra jsou obehnána zábradlím ve výšce 1,5 m, které je zcela vyplněno ochrannou sítí. Třetí patro je obloženo dřevěnými palubkami.

Realizační skupina

Architekt projektu

Ing. arch. Jana Rutrlová, Unipark, s.r.o.

Projektant

Bc. Aneta Jášková, Unipark, s.r.o.

Dodavatel stavby

Unipark, s.r.o.

Země umístění stavby

Slovensko

Umístění díla

Bratislava-Devín

Datum kolaudace

11/2015

Doplňující informace

Video https://youtu.be/z4YYcUKUkMw

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Unipark, s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Sladkovského 13, 612 00 Brno

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Webová stránka

Telefon

+420 775 253 944

E-mail

info@unipark.cz

Kontaktní osoba

Jan Bezucha

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

Navrhujeme, projektujeme a stavíme unikátní atrakce pro lidi. Naše projekty vytváří jedinečný prostor nejen pro zábavu, ale také pro osobnostní růst v bezpečném prostředí pro děti i dospělé. Naše zkušenosti sahají až do roku 1996, kdy jsme začínali se stavbou lanových parků, outdoorovými programy a zážitkovou pedagogikou. Dnes jsme stabilní firmou v oboru, která svým klientům dodává komplexní řešení volnočasových areálů v nejvyšší kvalitě, včetně nezbytné certifikace, poradenství a servisu.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací