Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

8.

Obslužná budova Lednice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Obslužná budova Lednice

Popis konstrukce

Budova slouží jako obslužné zázemí pro zdejší sportoviště – beachvolejbalová hřiště a adventure minigolf. Pod baldachýnem jakoby plovoucí modřínové střechy našly své místo. Dvě oddělené hmoty, šatny pro sportovce s bufetem a sklad. Opatřeny byly impozantním obložením z kvalitního kanadského cedru a o jejich vizuální předěl od plochého krovu se starají souvislé štěrbiny pásových oken. Celkový nádech exkluzivity dodává objektu mistrné zaoblení dřevěných nároží. Cedrový obklad totiž tesaři ohnuli pomocí řady zářezů na rubové straně každé palubky, metodou postupného kotvení na nosný rošt.

Realizační skupina

architekt

Atelier Habina, s.r.o.

projektant

Atelier Habina, s.r.o.

Umístění konstrukce

Lednice, 691 44

Datum kolaudace

06/2017

Typ konstrukce

Autoři projektu záměrně přistoupili k jednoduché a přiznané konstrukci, aby tak dosáhli pro lázeňský areál žádoucího efektu lehkosti a pocitu uvolnění. Ačkoli se jedná o jednopodlažní účelovou stavbu, může se pochlubit puncem exkluzivity, a to díky mistrnému zaoblení cedrových nároží společně s řadami vnitřních zářezů horizontálního obkladu.

Zajímavost o konstrukci

Komentář jednoho z autorů Martina Habiny: „Náš názor se od prvotních odvážně expresivních návrhů postupně ustálil na klidnější a více archetypální dřevostavbě, která lépe podtrhuje neopakovatelné kouzlo zdejší parkové krajiny.“

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Atelier Habina s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Kopečná 987/11, 602 00 Brno

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Kontaktní osoba pro veřejnost

Kateřina Habinová

Telefon

+420 607 955 033

Email

kancelar@habina.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Atelier Habina je autorský atelier architekta Martina Habiny založený v roce 2007 se zaměřením na komplexní, architektonicky a technicky vysoce kvalitní projekční přípravu obytných a veřejných staveb. Ideální propojení svébytných architektonických koncepcí s technickou vyspělostí zajišťuje zkušený tým odborníků. Atelier působí na území České republiky i Slovenska.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací