Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Obří včely v Zoo Ostrava

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Obří včely v Zoo Ostrava

Umístění konstrukce

Ostrava, 710 00

Popis konstrukce a okolí

Tři dřevěné modely včel v nadživotní velikosti se v Zoo Ostrava nacházejí na Včelí stezce, nedaleko expozice s domácími zvířaty Na statku. Představují jednotlivé obyvatele včelího úlu – včelu-matku, dělnici a trubce. Na stezce je i ukázka (neobydlených) úlů – od nestarší brti přes košnici, klát až po nejmodernější nástavkový úl. Informační panely popisují život tohoto společenského hmyzu a jeho nezastupitelný význam pro lidstvo při opylování rostlin, ale také vážné problémy, kterým v současnosti čelí. Kolem stezky je výsadba nektarodárných rostlin jako důležitého zdroje potravy nejen pro včely.

Zajímavost o konstrukci

Tito tři včelí obři jsou opravdu nepřehlédnutelní a přitahují pozornost malých i velkých návštěvníků. Věříme, že pomůžou u lidí vzbudit zájem i o živé včely a jejich současné problémy, a tak i zájem těmto tvorům pomoci, příp. je začít chovat. Na informačních cedulkách najdou zájemci řadu jednoduchých kroků – výsev květnaté louky, výsadba keřů, instalace hmyzího hotelu i jednodušších příbytků pro samotářské včely, nepoužívání chemických postřiků a umělých hnojiv na zahrádce a další náměty.

Datum uvedení konstrukce do provozu

07/2020

Realizační skupina

Autor

Pavel Herák

Majitel

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava

Zřizovatel

Statutární město Ostrava

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, příspěvková organizace

Obec bydliště / sídla společnosti

Ostrava

Vztah ke stavbě

Majitel

E-mail

info@zoo-ostrava.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Zoo Ostrava je plošně druhá největší zoo v ČR a patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům. Chová přes 6 000 zvířat ve více než 450 druzích. Většina z nich patří k ohroženým, pro něž jsou vedeny evropské záchovné programy. Zoo se věnuje i ochraně volně žijících živočichů a rostlin – podporou mezinárodních ochranářských projektů a vlastními ochranářskými aktivitami přímo v areálu zoo, včetně šetrného chovu včel medonosných. Pro návštěvníky je zoo otevřena denně od 9 hod.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací