Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

8.

OFF FENCE

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

OFF FENCE

Umístění konstrukce

Mezinárodní bienale architektury v Benátkách

Popis konstrukce a okolí

Návštěvníkům Bienále je postavena do cesty překážka – dřevěný plot. Pokud chtějí dále pokračovat v cestě, jsou nuceni situaci řešit. Lze se vzdát záměru v cestě pokračovat, nebo překážku obejít, či instalací projít. Tento fyzický akt nabývá, v námi formulovaném kontextu, symbolického vyznění: umožní vstoupit do překážky, a tím vstoupit do problému. „Prostřednictvím hry podnikáme odvážný krok. Vlastní iniciativou poháníme dynamo změny. Hra je iniciací změny. Vstupem do fyzického těla překážky překonáváme sami sebe,” popisuje Hájek.

Zajímavost o konstrukci

Boční stěny konstrukce jsou vytvořeny z modřínových profilů (60 x 120 cm), které propojením mezi sebou a zároveň napojením na nosnou konstrukci z pozinkované oceli pomocí závitových tyčí tvoří celek instalace. Po celé délce dřevěných „plotů” jsou vodorovné HEA profily, které jsou umístěny pod terénem a tvoří navzájem jeden prostorový celek. Šikmé platformy, které vyplňují pole mezi ploty, jsou tvořeny pomocí modřínových hranolů a opláštěny překližkou, opatřenou barevným protiskluzovým nátěrem.

Datum uvedení konstrukce do provozu

05/2021

Realizační skupina

Autor

SKULL STUDIO / MOLO architekti

Majitel

SKULL STUDIO

Autoři Matěj Hájek (SKULL studio) a Tereza Kučerová (MOLO architekti)

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

SKULL STUDIO

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Vztah ke stavbě

Autor

Kontaktní osoba pro veřejnost

Pavel Krajčík

Telefon

+420 773 335 572

E-mail

pavel@skullstudio.net

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Autoři Matěj Hájek (SKULL studio) a Tereza Kučerová (MOLO architekti) představují na Bienále architektury v Benátkách 2021 v sekci herních prvků How will we play together? na pevnosti Forte Marghera instalaci OFF FENCE neboli PLOT. Herní prvek reaguje na hlavní téma přehlídky How will we live together? tím, že manifestuje téma separace a vyzývá k překonávání překážek.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací