Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

9.

LESY ČR - Lesní správa Hořice v Podkrkonoší

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

LESY ČR - Lesní správa Hořice v Podkrkonoší

Cílový zákazník

LESY ČR

Architektonický popis

Navržený objekt je obdélného tvaru s vykonzolovanou částí půdorysu v 1.NP. Objekt je dvoupodlažní a vzhledem ke sklonu terénu a osazení má polozapuštěný suterén. Objekt má plochou střechu, přičemž hmota vstupní haly a jednací místnosti vystupuje nad úroveň atiky. Při návrhu půdorysu bylo prioritou vytvořit provozně efektivní koncept. Vstupní „reprezentační hala“ s jednací místností pak mají vtisknout objektu jedinečnost a prostorové kvality.

Účel stavby

Stavba je administrativní budovou, je navržena pro potřeby společnosti LESY ČR, lesní správa Hořice v Podkrkonoší. V budově jsou navrženy kanceláře, prostorná zasedací místnost a samostatně přístupné inspekční pokoje. Samostatnou stavbou na pozemku je garáž se skladovací plochou.

Technický popis

Budova je situována ve svahu. Bude plošně založena. V místě stěn budou základovou desku zesilovat základové pasy. Se zesílenou základovou deskou bude spojena betonová opěrná zeď tl. 250 mm. Zbytek objektu je konstrukčně řešen jako dřevostavba. Nosné stěnové a stropní trámy jsou z KVH řeziva. Nosné stěny vykonzolované části objektu (zasedací místnost) jsou z KLH panelů. Ze statických důvodů budou vykonzolovanou část vynášet ocelové prvky. Izolaci stěn budou tvořit desky z minerální vaty. Povrch stěn a podhledů budou konstrukčně tvořit OSB, sádrovláknité a SDK desky. Tepelná izolace základů a střechy bude provedena s EPS. Hydroizolace bude provedena z asfaltových pásů. Hydroizolace střechy bude chráněna vegetačním souvrstvím. Fasádu objektu budou tvořit prkna ze sibiřského modřínu a hliníkový fasádní šindel. Objekt má rozměry 26,5 x 11,1 m. Příčná zvýšená hmota je jižním směrem vyložena o 3 m. Severní podsklepená část vystupuje 2,2 m.

Realizační skupina

Architekt projektu

Tomáš Veselý, Štěpán Landa, Břetislav Heczko, Zbyněk Janoš, Dagmar Vomlelová

Projektant

Break Point

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Break Point

Bydliště/Sídlo společnosti

Tomkova 4, 150 00 Praha 5

Webová stránka

Telefon

+420 251 566 582

Email

breakpoint@breakpoint.cz

Kontaktní osoba

Ing. arch. Tomáš Veselý

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací