Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

LESY ČR - Lesní správa OSTRAVA

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

LESY ČR - Lesní správa OSTRAVA

Cílový zákazník

LESY ČR - Lesní správa

Architektonický popis

Stavební parcela je situována v katastrálním území Slezská Ostrava, u ulice Pikartská. Pozemek je podlouhlý, rovinatý o rozměrech cca 85 x 28 m. Osa pozemku je přibližně ve směru severozápad - jihovýchod. Navržený hlavní objekt je obdélného tvaru (10 x 21 m), dvoupodlažní. K němu těsně přiléhá nižší část se zasedací místností, a k ní zase ještě nižší část s inspekčními pokoji a kancelář. Celá hmota je tak výškově rozčleněna na menší jednoduché objemy. Všechny části mají plochou střechu. Při návrhu půdorysu bylo prioritou vytvořit maximálně provozně-efektivní koncept. Povrchovou úpravu fasády budou tvořit latě ze sibiřského modřínu na výšku. Povrch bude ošetřen opálením (Shou Karamatsuban). Tento postup dřevo konzervuje a vytváří přirozenou ochranu proti houbám a mikrobům. Tyto černé latě budou kombinovány se sněhově bílou barvou rámů oken a ostění. Kontrastní částí je hmota zasedací místnosti, která bude obložena dřevem světlým, lakovaným.

Účel stavby

Stavba je navržena pro potřeby společnosti LESY ČR, lesní správa Ostrava. V budově jsou navrženy kanceláře, prostorná zasedací místnost a samostatně přístupné inspekční pokoje. Samostatnou stavbou na pozemku je garáž se skladovací plochou.

Technický popis

Objekt je navržen jako moderní dřevostavba. Je založen na jednotlivých betonových patkách, nepodsklepený. Naopak, prostor pod domem je provětrávaný. Všechny části domu i garáž jsou navrženy jako dřevostavba z dřevěných panelů. Podlahy v celém domě budou lehké, nášlapná vrstva marmoleum v různých dezénech a strukturách. Střechy budou zelené. Skladby jsou navržené jako difuzně otevřené.

Realizační skupina

Architekt projektu

Tomáš Veselý, Břetislav Heczko

Projektant

Break Point

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Break Point

Bydliště/Sídlo společnosti

Tomkova 4, 150 00 Praha 5

Webová stránka

Telefon

+420 251 566 582

Email

breakpoint@breakpoint.cz

Kontaktní osoba

Ing. arch. Tomáš Veselý

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací